Business World Global 18.08.2023

Ağustos 18, 2023

Yeşil Hidrojen Üreticileri Derneği “Hydrogen Europe” üyesi oldu

Yeşil hidrojen alanında faaliyet ağını güçlendiren H2DER Yeşil Hidrojen Üreticileri Derneği Avrupa ve dünyada aynı hedefler doğrultusunda yürütülen hidrojen ekosisteminin bir parçası olarak ‘Hydrogen Europe’ üyesi oldu.

“Yeşil Hidrojen Gelecektir” diyen H2DER Yeşil Hidrojen Üreticileri Derneği, Avrupa hidrojen pazarının lider paydaş kuruluşu ‘Hydrogen Europe’ üyesi oldu.

“Yeşil hidrojeni, enerjideki dönüşümün ana hedefi olarak görüyoruz. Temiz enerji dünyasının en güçlü oyuncusu “yeşil hidrojen” olacak. Ülke ekonomisine katkısı için potansiyelimizi de bir an önce hareketlendirmeye çalışıyoruz.  Avrupa Birliği, bu konuya yüksek hassasiyetle öncelik veriyor. En güçlü yapılarından biri olan “Hydrogen Europe”, bu alanın değerini de ortaya koyuyor. Dernek olarak üyeliğimiz, büyük bir temiz enerji ağına girdiğimiz anlamını taşıyor. Türkiye, AB için en güçlü yeşil hidrojen tedarikçisi olabilir. Bu konuda yasal zemin için de çalışmalar hızlandırılmış durumda. “Hydrogen Europe”, bize büyük bir bilgi desteği sunuyor. Aynı zamanda, uluslararası işbirliktelikleri ve fırsatlar da sağlayacaktır. Üyelerimizden başlayarak ülkemiz geleceğine de katkısı olacak bu gelişmenin, hayırlı olmasını diliyorum.”